Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży
Dajemy młodym szansę na lepsze jutro.
Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży

Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży

Wyłącznie zdrowe odżywianie nie wystarczy, by dzieci zdrowo się rozwijały i uniknęły nadwagi czy otyłości. Spożywanie przez młodzież właściwych produktów w odpowiednich ilościach oraz proporcjach, jak również codzienna, systematyczna aktywność fizyczna i inne elementy, stanowią klucz do promowania zdrowego stylu życia, prawidłowego rozwoju, a dzięki temu dobrego samopoczucia i lepszych wyników w nauce, osiąganych przez dzieci. 

Promocja zdrowego stylu życia dla dzieci – jak postępować?

Promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży sprzyja: 

 • NSpożywanie regularnych 5 posiłków w ciągu dnia, bogatych w rozmaite warzywa i owoce, produkty zbożowe, a szczególnie pełnoziarniste, chudego mięsa, ryb, jaj, również nasion roślin strączkowych,
 • NPicie co najmniej 3-4 szklanek mleka dziennie
 • NRezygnacja ze słodkich napojów
 • NOgraniczenie soli
 • NCodzienna aktywność fizyczna
 • NWysypianie się
 • NKontrolowanie masy ciała

Postęp technologiczny a promowanie zdrowego stylu życia

Aktualnie dochodzi do wielu dynamicznych zmian w trendach epidemiologicznych oraz kulturowych. Wśród nich kluczową rolę odgrywają nowe technologie. Im więcej czasu dzieci spędzają przed ekranem telewizora czy komputera, tym mniej poświęcają na promowanie zdrowego stylu życia. Oglądanie telewizji sprzyja dostrzeganiu reklam z niewłaściwymi i nieodpowiednimi pod kątem wartości odżywczej produktów. Badania wykazały, że spędzanie czasu przed telewizorem oraz innymi urządzeniami elektronicznymi (komputery, tablety, smartfony lub stacjonarne gry wideo) zachęca do spożywania niezdrowych przekąsek. Ponadto, ważny problem stanowi także pogarszający się stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Stres i problemy psychiczne stają się powodem częstszego występowania aktów autoagresji, prób samobójczych, jak również zaburzeń odżywiania, np. kompulsywnego objadania się, anoreksji czy bulimii. 

 

Nauka poprzez zabawę.
Pobierz kolorowankę i pokoloruj każdy ze szczebli piramidy !

Wspieramy dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Jeśli Ty, Twoje dziecko lub Twój podopieczny potrzebuje wsparcia, zgłoś się do nas!

Skontaktuj się z Nami!  Pomożemy Ci.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  facebook