Potrzebna pomoc dla niezwykłego miejsca. Oazy bezpieczeństwa przepełnionej miłością, w której mieszkają wyjątkowi mieszkańcy. Rodzinnego Domu Dziecka dla 12 dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Prosimy, dorzućcie swoją cegiełkę. Dajmy tej młodzieży szansę na jak najlepsze usamodzielnienie… Ich dzieciństwo nie było usłane różami, dlatego chcemy, żeby start w dorosłe życie wyglądał zupełnie inaczej. Z Waszą pomocą będzie to możliwe!

Jesteśmy Rodzinnym Domem Dziecka, który został utworzony w grudniu 2021 roku i prowadzimy pieczę zastępczą od 6 lat. Mieszkamy w małej, wiejskiej miejscowości – Kucborku, powiat szczycieński, niedaleko Olsztyna. Niestety, w styczniu 2021 r. nasz dom uległ pożarowi, spaliło nam się jedno piętro domu. Pozostałe dwa piętra uległy zalaniu. Udało nam się wyremontować ten dom dzięki wsparciu finansowemu ludzi o dobrych sercach i naszych oszczędnościom. Środki te chcieliśmy przeznaczyć na remont budynku gospodarczego, w którym miały się znajdować mieszkania dla dzieci na etapie usamodzielniania.

Dzięki ciężkiej pracy fizycznej naszej i dzieci i pragnieniu, aby mieszkać w naszym domu, udało nam się przeprowadzić remont. Sami szpachlowaliśmy, przykręcaliśmy płyty, malowaliśmy, kładliśmy podłogi i wykonywaliśmy jeszcze wiele innych prac remontowych, by jak najszybciej wprowadzić się do domu. Dziś Rodzinny Dom Dziecka spełnia najwyższe standardy wychowania, opieki i nauki.

Posiadamy jeszcze jeden budynek, który jest obecnie remontowany. Jego docelowa funkcja to mieszkania dla dzieci usamodzielniających się. Dzieciaki są pełne zapału, abyśmy też jak najszybciej wyremontowali ten budynek na ich mieszkania. W naszym Rodzinnym Domu Dziecka mieszka 12 dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej. Czworo z nich w najbliższym czasie będzie się usamodzielniać i ten budynek będzie dla nich, żeby ułatwić im start w dorosłe życie.

Lubimy to, co robimy, zawsze byliśmy z dziećmi i tak teraz właśnie wygląda nasze życie. Razem dzielimy nasze radości i smutki. Jest wesoło, ale czasem trudno i pod górkę… Mimo to zawsze dajemy radę… Naszym celem jest podarowanie jak najlepszego startu dzieciom. W remont tego domu do usamodzielniania się zaangażowane są wszystkie dzieci mieszkające z nami i my. Młodzież bardzo chętnie pracuje i myślami już wybiega w przyszłość, kiedy będzie mogła „być na swoim”.

Wszystkich razem jest nas szesnaścioro, co wiąże się z koniecznością ponoszenia wielu wydatków, przez które nie stać nas na zakup wszystkich materiałów budowlanych. Dlatego też prosimy Państwa o pomoc. Bądźcie z nami. Zróbmy wspólnie dobro dla tych wyjątkowych dzieci, bo one są tutaj najważniejsze. Każda złotówka jest na wagę złota i przybliża nas do osiągnięcia celu.

Iwona i Marcin Matłoch

facebook